Savvaļas cipreses ēteriskā eļļa View larger

Savvaļas cipreses ēteriskā eļļa


Cupressus sempervirons

Izcelsmes valsts: Krēta

Ciprešu ēteriskā eļļa smaržo kā koksne ar maigu piegaršu, ko bieži dēvē par atspirdzinošu vīriešu aromātu.

Cipreses nosaukums cēlies no grieķu vārda „sempervirens“,kas nozīmē „mūžīgs“. Bez tam, leģenda vēsta, ka krusts, kurā bija piekalts Jēzus, bija no cipreses koka, tādēļ ciprese asociējas ar mūžību. Par godu cipresei nosaukta kipras sala (Cypress), kur no seniem laikiem ir cieņā cipreses.

Ciprešu ēterisko eļļu rekomendējams lietot kosmetikā, ja vēlas samazināt izplētušās vēnas, (nemasēt, tikai maigi pasmērēt), izplētušos kapilārus, tāpat sejas apsārtumu, īpaši taukainai ādai, aknei. Ciprešu ēteriskā eļļa smazina celulīta pazīmes.

Šī ēteriskā eļļa regulē mēnešreizes, smazina sāpes un aptur pārlieku spēcīgu asiņošanu, īpaši noderīga sākoties menopauzei.

Ciprešu ēteriskā eļļa ir kā dezodorants un kā savelkošs līdzeklis, kas samazina svīšanu un nepatīkamu aromātu, tāpēc ieteicams svīstošām pēdām. Dažus pilienus var iepilināt kāju mazgajamā vanniņā.

Eļla atbaida kukaiņus, suņus aizsargā pret blusām.

Ciprešu ēterisko eļļu nerekomendējams lietot grūtniecības laikā.

Ēterisko eļļu rekomendējams tvaikot, ja ir bronhīts, astma, tāpat ja ir nepieciešams nomierināt domas, tikt vaļā no dusmām.

Grūtniecības laikā nerekomendējams lietot.

 

Lietošana:

8-10 pilienu iepiliniet 30 ml sejas krēmā, ja vēlaties samazināt sejas apsārtumu, izplētušos kapilārus, sabalansēt taukainu sejas ādu un dziedēt akni. 20 pilienus var iepilināt savā šampūnā, ja ir vajadzība samazināt blaugznas.Ciprešu ēterisko eļļu varat iepilināt savā hidrolātā, 50 ml pudelītei pietiks ar 10 ēteriskās eļļas pilieniem.

Cipreses alķīmija:  ciprešu ēteriskā eļļa maisāma un lieliski sader ar bergamotes, smaržīgās salvijas, lavandas, rozmarīna, frankincensa, kadiķa, sandalkoka un visu citrusaugu ēteriskajām eļļām.