Ciedru ēteriskā eļļa
Ciedru ēteriskā eļļa
INFORMĀCIJA PAR PRODUKTU
Cedrus atlantica
Izcelsmes valsts: Maroka
Ciedru ēteriskā eļļa bija lietojama jau šumeru un ēģiptiešu laikā medicīnā un kosmētikā. Jau tad bija zināms, ka ciedrs lieliski atbaida kukaiņus. Ciedru ēteriskā eļļa pat Bībelē ir pieminēta vairāk kā 40 reizes.
Ciedru ēteriskā ēļļa iegūstama destilējot ciedru koksnes skaidas. Tā ir maiga, ar koka smaržu un piemīt viegls sandalkoka aromāts. Eļļa ir bieza, gaiši dzeltenā vai gaiši oranžā krāsā.
Ciedru ēteriskai eļļaipiemīt antiseptiskas, pretspazmu, tonizējošas, savelkošas, atklepošanu atvieglojošas, pretsēnīšu, nomierinošas īpašības.
Kosmētikā: Ciedru ēterisko eļļu lieto jauktas un taukainas ādas kopšanā, palīdz dziedēt dermatītu un psoriāzi, seboreju. Samazina ādas lobīšanos, regulē tauku dziedzeru darbu, samazina ādas izdalāmo sebuma daudzumu, palīdz dziedēt pinnes. Matu kopšanas līdzekļos samazina blaugznas.
Atbaida kukaiņus: eļļa atbaida kukaiņus, odus, samazina ādas niezi. Eterisko eļļu atšķaidiet ar augu
(bāzes) eļļu un smērējiet ādu vai tvaicējiet mājās aroma svečturos.
Antiseptiķis: aizsargā brūces no baktērijām.
Mazina sāpes: ciedru eļļa palīdz remdēt dažādas izcelsmes sāpes – elpošanas sistēmas, vēderdobuma, sirds un nervu.
Atvieglo atklepošanos: eļļa atvieglo atklepošanos, palīdz no elpošanas ceļiem izvadīt gļotas. Saukstešanās gadījumā remdē galvassāpes. Eļļu var tvaicēt vakaros pirms gulētiešanas vai veikt inhalācijas.
Toniks: ciedru eļļu var lietot kā veselības toniku, tā stimulē vielmaiņu. Eļļa tonizē muskuļus, ādu, nervu sistēmu, kuņģi, gremošanas sistēmu un smadzeņu funkcijas.
Nomierinošs: eļļa nomierina un mazina spriedzi.
Grūtniecības laikā nerekomendējams lietot.
Lietošana: Ēterisko eļļu nelietojiet tīrā veidā uz ādas, atšķaidiet to ar augu eļļu līdz 3% vai lietojiet ražojot kosmētiskos līdzekļus.
Ciedru alķīmija: Ciedru ēteriskā eļļa sader ar benzoīna, bergamotes, kanēļa, cipreses, frankincensa, jasmīnu, kadiķu, lavandu, citronu, laima, rožu, nerola un rozmarīna ēteriskajām eļļam.